Bora tregon si është takuar me Donaldin dhe zbulon mesazhin e tij të parë

Bora Zemani ishte e ftuar në “S’e luan topi” në një rrëfim shumë të ndjerë. Moderatorja tregoi sesi e ka takuar për herë të parë Donaldin, mesazhin…

Haradinaj: Kurti është në gjendje me ia shti flakën Kosovës

Kryetari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovë (AAK) Ramush Haradinaj, ka vlerësuar se për gati tri vite, Qeveria Kurti nuk ka bërë thuajse asgjë në të mirë…

Kurti, Konjufca e Sveçla i shkojnë në konak Hetemit

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, i shoqëruar nga kryetari i kuvendit të Kosovës, Glauk Konjufca, ministri i Punëve të Brendshme, Xhelal Sveçla dhe kryetari i Mitrovicës së…

Osmani uron Vitin 2024 me një fotografi familjare: Shëndet e dashuri

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani, ka uruar Vitin e Ri 2024 me një fotografi familjare. “Viti 2024 qoftë i mbushur me shëndet, dashuri, suksese dhe shkëlqim në…

Nga droni nënujor te 111 mln € për në Dubai, zbulohen detaje për “mbretin“ shqiptar të kokainës

Të tjera detaje kanë dalë në dritë lidhur me 46 vjecarin shqiptar Ylli Didani me origjinë nga Saranda, i cili është evidentuar si kreu i një grupi…

Kurti e përmbyll vitin me një dasmë në Prishtinë, hedh valle

Kryeministri i vendit, Albin Kurti, duket ta ketë përmbyllë vitin 2023 me një gazmend. Ai është parë mbrëmë të ketë qenë pjesë e një dasme, në një…

Vizitorët e një kopshti zoologjik në Brazil tmerrohen, jaguari ngjitet në mur

Vizitorët e një kopshti zoologjik në Brazil, mbetën të tmerruar kur një jaguar arriti të ngjitet në mur dhe për pak sa nuk kaloi rrethojnë mbrojtëse. Incidenti…

Mehaj tregon shifrën se sa u investuan në blerjen e sistemeve të armatimeve për dy vite

Ish-ministri i Mbrojtjes, Armend Mehaj përmes një grafike ka bërë të ditur se që nga vitit 2021 e deri më 2023, investimet në blerjen e sistemeve të…

Sveçla uron Vitin e Ri: Republika jonë triumfoi mbi krimin dhe terrorizmin

Ministri i Brendshëm, Xhelal Sveçla, ka thënë se po përmbyllet një vit sfidues por i suksesshëm për Kosovën. Sveçla me anë të një posimi në ‘Facebook’ theksoi…

Në arrest shtëpie, Berisha uron Vitin e Ri: Shqipëria humbi shumë këtë vit, dua të jap mesazh shprese

GJKKO vendosi ditën e djeshme, 30 dhjetor, masën e sigurisë “arrest shtëpiak” për ish-kryeministrin Sali Berisha. Këtij të fundit nuk i lejohet as komunikimi me persona të…