Burri e raportoi të zhdukur, gruaja nga Ferizaj gjendet shëndosh e mirë – thotë se u martua në Zvicër

Ndodhë edhe kjo: Burri e raportoi të zhdukur, gruaja nga Ferizaj gjendet shëndosh e mirë – thotë se u martua në Zvicër Nuk janë të rralla rastet…

Tragjedi në Meksikë, të paktën 19 të vdekur nga përplasja e një autobusi me kamion/VIDEO

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në Meksikë, ku një përplasje e fortë mes një autobusi dhe një kamioni që transportonte mallra, kanë humbur jetën të paktën…

Super lajm për çiftet e reja në Rahovec, kryetari ka një premtim

Kryetari i Komunës së Rahovecit, Smajl Laitifi u ka premtuar dje çifteve të reja në këtë komunë banesa për banim. Ai në mbledhjen e Kuvendit Komunal ka…

Reperi i shumë hiteve në Kososvë vendos të largohet nga muzika

Besnik Canolli, i njohur me emrin 2po2, ka nisur të merret me muzikë që prej vitin 1994, ku me këngën “S’me pelqen kjo loje” së bashku me…

Santiana flet për raportin e saj me të dashurin pas daljes nga “BBVK”

Santiana Maloku ishte banorja e BBVK që u eleminua në gjysmëfinale. E ftuar në një intervistë ajo ka rrëfyer për eksperiencën e saj në këtë format dhe…

Një ditë pas dënimit me 10 vjet, ish-Kryeministri i Pakistanit dënohet edhe me 14 vite të tjera burg

Ish-kryeministri i Pakistanit, Imran Khan, dhe bashkëshortja e tij, Bushra Khan, janë dënuar secili me nga 14 vjet burgim lidhur me shitjen e paligjshme të dhuratave shtetërore,…

Çipi i vendosur për herë të parë në trurin e njeriut, konspiracionisti Cako: Revolucion që do shoqërohet me luftë

Konspiracionisti Alfred Cako i ftuar në një lidhje skype për ‘Repolitix’ ka folur për zhvillimin më të ri të shkencës, vendosjen e mikroçipit të parë në trurin…

“Le ta thotë hapur”, Ali Ahmeti reagon pasi Kurti i ftoi në zyrë kundërshtarët e tij

Kryetari i Bashkimit Demokratik për Integrim, Ali Ahmeti, ka folur rreth takimit që pati kryeministri i Kosovës, Albin Kurti me krerët e partive shqiptare opozitare në Maqedoninë…

Shpërthejnë brohoritjet në studion e BBVA pas përshëndetjes së Ervinit: Selamu Alejkum

Ervini ishte ai i cili sonte u eliminua nga Big Brother VIP Albania. Para se të dilte, ai u përfshi në një debat, për praktikimin e fesë…

“Hëna po tkurret”- Shkencëtarët lëshojnë paralajmërimin e frikshëm

Shkencëtarët thonë se sateliti i Tokës, Hëna është duke u tkurrur si “rrush i thatë” duke nënkuptuar se njerëzit mund të mos jenë në gjendje ta bëjnë…